Avaleht

Levi lühilainel

Elementaarset

CB 27 MHz

CLUB 3Ø4

QSL kaardid

PMR 446 MHz

H A M

Skeemid

Kodukootud

Ringhääling

Galeriid

Universum

Missioonid

Areaal

Deorum

Mina ise

Minu Eesti

Varia

Amburi koduleht                 Universum ja Homo sapiens                 Amburi koduleht

Öised vestlused tundmatuga Inimese mõistatuslik DNA Inimese hing (tema Mina) Inimese kolmas silm ja numbrid
Looja salajane valem? Androidid ja küborgid Teleportatsioon Rändamine ajas

 

Miks mina olen Mina ja sina oled Sina?

 

Bioloogilise SETI (Search for extraterrestrial intelligence) võimalusi uurides
kaaluvad teadlased religioosset ideed intelligentsest loojast,
kuid teevad seda maavälise elu vaatepunktist.
Öised vestlused tundmatuga

 

Seda lehekülge vaimse poole olemasolust inimeses ajendasid kirja panema,
lisaks huvile kosmoseuuringute ja Maa iidse ajaloo vastu, minu enda müstikasse kalduvad unenäod.

   Erinevatest kosmosemissioonidest ja Maa iidsest ajaloost lugedes, aga samuti telerist kosmose ja ka tulnukate teemaliste saadete vaatamisel tekkinud küsimuste üle pikemalt mõtiskledes, hakkasin samadel teemadel isegi öösiti und nägema.
   Eriti huvitav on seejuures, et keegi hakkas nendes unenägudes minu nägemusi, nii iidsest ajaloost kui ka inimese arengust, korrigeerima ja muutma, esitades mõtlemisaineks oma nägemused nendel teemadel.

 

 

    See keegi on "tundmatu vestluskaaslane", kelle välimust ma ärgates ei mäleta, aga öiste vestluste sisu jääb alati meelde.
Ja kuigi ma unenägudes nähtut üldiselt tõsiselt ei võta, tundusid need nägemused mõistusliku elu olemusest väga loogilised, seepärast otsustasin kõik unenägudes kuuldud ja meelde jäänud huvitavad nägemused ka kirja panna.
   Samuti tekitasid need vestlused une ajal vastupandamatu soovi uurida öise "vestluskaaslase" nägemuste kohta kirjutisi,
nii vanadest ürikutest kui tänapäeva teaduselt, et võrrelda neid unes kuulduga ja aru saada, mis on tõde ja mis on utoopia.

Järgnevates alajaotustes panengi kirja kirjandusest leitu koos unenägudes kuulduga.
 

Inimese mõistatuslik DNA

 

Loodus on andnud kõigile elusolenditele, alates ainuraksetest kuni inimeseni välja, geneetilise koodi (DNA).
See geneetiline kood määrab kõikjal universumis ära elusorganismide bioloogilise evolutsiooni käigu,
mille põhiülesanne on iga bioloogilise liigi jätkusuutlikus, paljunemine ja arenemine.

  Teadlaste arvates on intelligentse Homo sapiens'i geneetiline kood loodud juba miljardeid aastaid tagasi Päikesesüsteemist väljaspool. See geneetiline kood määrab kõikjal universumis ära intelligentse homo sapiensi bioloogilise evolutsiooni käigu,
andes homo sapiensile aistmiseks, nägemiseks, kuulmiseks ja rääkimiseks, aga samuti liikumiseks ning töö tegemiseks kõige optimaalsema füüsilise keha ehituse.

Mõtetu on universumist otsida hulkjalgseid, roomavaid, tiivulisi jne
intelligentseid Homo sapiens'e!


*

  Ligikaudu 60 000 aastat tagasi toimus inimese eellase bioloogilises evolutsioonis järsk hüpe kui neandertallaste erinevatel arengutasanditel olevate kogukondade kõrvale ilmusid arengutasemelt kaasaegsete inimeste esivanemad kromanjoonlased, elades neandertallastega kõrvuti kuni viimaste väljasuremiseni.
   Inimese aju muutus tunduvalt suuremaks, suuremal osal kehast kadus karvkate, kuigi kliima muutus järjest jahedamaks, kurgu ehituse muutumine andis inimesele kõnevõime jne. Teadus ei suuda seletada, kuidas neandertallastel tekkis selline bioloogiline arenguhüpe kaasaegseteks inimesteks nii lühikese aja jooksul.

 

Inimese arengu bioloogilise evolutsiooni erinevatel etappidel muutis miski tema DNA'd,
kiirendades hüppeliselt inimese eellase arengut Homo sapiens'iks.

   Kas Homo sapiens'i edasine arenemine mitmeks erinevaks inimrassiks oli loomuliku evolutsiooni tulemus või põhjustas arengutee lahknemise teistest maailmadest saabunud erinevate "jumalate" tehtud geenimanipulatsioonid Maa erinevate piirkondade inimgruppide kujundamisel "oma näo järgi", muutes nende geneetilisi koode, õpetades neile aluskeelteks oma kasutatavad keeled ja tähestiku kirjapildid, mis tuhandete aastate jooksul arenesid juba iseseisvalt maakeral laiali asuvates kompaktsetes kogukondades erinevateks keelterühmadeks ja murreteks, ümbritsevast loodusest tingitud keelte kasutuste eripärade järgi?

Tänapäeva maakera asustavad erinevad inimrassid.

 

*

    Kui teadlased hakkasid dekodeerima inimese DNA molekuli, leidsid nad midagi täiesti ootamatut - erakordse "keele",
mis koosneb umbes 3 miljardist geneetilisest märgist.
  USA Washingtoni osariigi Seattle'i linnas asuva Discovery Instituudi teadus- ja kultuurikeskuse direktor dr. Stephan Meyer:
"Üks kahekümnenda sajandi kõige erakordsemaid avastusi oli see, et DNA sisaldab tegelikult informatsiooni - detailseid juhiseid proteiinide kogumiseks - neljakohalise digitaalkoodi kujul."
   (tsiteerinud Lee Strobel, The Case for a Creator, 2004, lk 224).

   Seda on väga raske ette kujutada, kuid inimese DNA's sisalduv informatsiooni hulk on suuruselt võrreldav 12 komplekti Encyclopedia Britannica'ga. See on 384. köite väärtuses uskumatult detailset teavet, ligikaudu 15 meetrit raamaturiiulil.
   Selle tegeliku suuruse juures, mis on vaid kaks miljondikku millimeetrit, sisaldaks molekulaarbioloogi Michael Denton'i
sõnul kõigest teelusikatäis DNA'd kogu informatsiooni, mis oleks vajalik kõigi eales maa peal elanud elusolendite liikide proteiinide loomiseks ja järgi jääks veel piisavalt ruumi kõigi eales kirjutatud raamatute sisu jaoks.
   (Evolution: A Theory in Crisis, 1996, lk 334).

Kes või mis suudaks muuta sellise informatsiooni koguse nii tillukeseks
ja seada selle tohutu hulga "tähti" õigesse järjekorda nagu geneetika käsiraamatu?
Kas evolutsioon oleks suutnud järk-järgult arendada välja sellise süsteemi?
Inimese hing (tema Mina)

 

Erinevaid jumalaid on inimkonnal palju, aga Looja on üks!


 

Professor Werner Gitti järeldused DNA'st leitud informatsiooni põhjal

    Professor Werner Gitt on Saksa Füüsika ja Tehnoloogia Instituudi (Physikalisch-Technische Bundesanstalt) direktor.
Tema uurimisprobleemideks olid infoteadused, matemaatika ja süsteemide juhtimise tehnoloogia. Tema paljud originaalsed uurimistulemused on avaldatud teaduslikes ajakirjades või on olnud ettekanneteks teaduskonverentsidel ja ülikoolides kogu maailmas.

   

Professor Werner Gitt ja tema raamat "In the Beginning Was Information".

   Oma raamatus In the Beginning Was Information (Alguses oli informatsioon) teeb infosüsteemide ekspert, dr. Werner Gitt DNA'st leitud informatsiooni põhjal teatud järeldused:

   • Kuna DNA koodil on kõik informatsiooni põhiomadused, siis peab sellel informatsioonil olema ka looja ja lähetaja.
   • Kuna DNA informatsiooni tihedus ja keerukus on miljoneid kordi suurem kui kaasaegsel inimtehnoloogial, peab looja
olema ülimuslikult arukas.
   • Kuna looja peab olema kodeerinud (salvestanud) informatsiooni DNA molekuli ja ehitanud molekulaarsed bioseadmed kodeerimiseks, dekodeerimiseks ning rakkude käigus hoidmiseks, peab looja olema eesmärgipärane ja ülimalt võimas.
   • Kuna informatsioon on mittemateriaalne olem ja ei saa pärineda mateeriast, peab selle loojal olema mittemateriaalne komponent (vaim).
   • Kuna informatsioon ei saa pärineda mateeriast ja seda loob ka inimene, peab ka inimloomuses olema mittemateriaalne komponent (vaim/hing).
   • Kuna bioloogiline informatsioon saab pärineda ainult mõistuslikult loojalt, aga keemilise ning bioloogilise evolutsiooni teooriad rajanevad eeldusel, et informatsioon pärineb vaid mateeriast ja energiast (ilma selle loojata), siis on keemilise ja bioloogilise evolutsiooni teooriad ekslikud.

*

Miks mina olen Mina?
 

"Kuna informatsioon ei saa pärineda mateeriast ja seda loob ka inimene,
peab ka inimloomuses olema mittemateriaalne komponent (vaim/hing)."

   Inimese kehas on veel palju müstilist. Meie geneetiline kood, aju toimimismehhanismid, üleloomulikud võimed ja tajud, alateadvus ja unenäod, ebatavalised tervenemised jne.
   Üks müstiline organ meie kehas, mille funktsioonid on palju peenekoelisemad kui senini arvatud, on inimese aju keskel, ajupoolkerade vahel asuv thalamus (ka käbinääre, epifüüs, pineaalkeha). Enamikes meditsiiniõpikutes on selle kohta vaid napi lehekülje jagu materjali.

Thalamuse asukoht inimese ajus.

   Thalamus (käbinääre) areneb välja üsna eriskummalisel viisil. Looteuuringutes on tuvastatud, et esmased märgid sellest ilmnevad seitsmendal arengunädalal. Suulae peal kujunev nääre, mis ei koosne ajumaterjalist, vaid omab evolutsioonilist sarnasust silma võrkkestaga, liigub seejärel meie pea keskele, otse selgrookanali tippu. Thalamus kasvab 1 - 2 eluaastani,
siis tema areng stabiliseerub.
   Tänapäeva meditsiiniõpikute järgi on thalamuse põhifunktsioon serotoniini derivaadi melatoniini tootmine. See hormoon mõjutab närvisüsteemi funktsioneerimist, organismi ööpäevaseid rütme ja biloogilist kella ehk vananemisprotsesside kulgu.

   Aga juba iidsetest aegadest on thalamust peetud inimese hinge ehk tema isiksuse (oma "Mina") asukohaks (materialistlik maailmakäsitlus on selle iidse tõe tänapäeva inimeste mälust kustutanud), kes siseneb sinna inimese sündides ja püsib seal kuni inimese füüsilise keha surmani. Surma hetkel väljub hing füüsilisest kehast koos füüsilise keha auraga (astraalkehaga).

Thalamus on koht kus asub inimese hing ehk tema mõtlev Mina, 
kes õpib mõtlema ja suhtlema keeles*, mille keskkonda inimene sündis,
kes võtab vastu väljast saabuva informatsiooni ja talletab selle aju mällu,
kes kogu ajus olevat informatsiooni kasutades juhib füüsilise keha tegevust.


* Telepaatilise universaalkeele asemel, mille oskus kustub uude füüsilisse kehasse siirdumisel, koos eelmise elu mäluga, aga säilib alateadvuses.

*

 

Thalamus on bineaalkeha, mis koosneb kahest poolest.

  Iidsete legendide järgi asuvad thalamuse eri pooltes hinge eri olemused. Ühes "headus ja heldus", teises "kurjus ja ahnus",
mis ümbritsevate tegurite mõjutusel võitlevad omavahel kogu inimese teadliku elu, kumb olemus domineerivaks jääb.
   Sellest oleneb, kas hing läheb kõrgema teadlikkuse saavutamiseks järgmises elus uue inimese või hoopis looma kehasse.

   Iidse tsivilisatsiooni Maalt lahkumise järel hakkasid ilma "teadjate" juhtimiseta pimedasse keskaega vajunud inimkonna usujüngrid neid olemusi kujutama inimest mõjutavate inimväliste tegelastena, inglite ja deemonitena. Inimesesse pugenud kurjad deemonid üritati välja ajada palvetamise ja piinamisega, adumata tõsiasja, et oma tegeliku olemust saab kujundada ikkagi ainult inimene ise.
Inimese kolmas silm ja numbrid


Thalamust peetakse ka inimese müstiliseks kolmandaks silmaks.

   Thalamuses asuvat hinge (oma Mina) peetakse ka inimese müstiliseks kolmandaks silmaks, sest hingel on võime sügava
une (ka narkoosi) või raske haiguse seisundis väljuda ajutiselt oma füüsilisest kehast ja jälgida eemalt selle ümber toimuvat. Sellepärast mäletavadki osad inimesed näiteks haiglas, narkoosi all olles, operatsiooni ajal enda ümber toimunud tegevust.

  Paljude ajastute jaoks on inimese kolmas, intuitiivne silm olnud see, mis aitab hingel saavutada kõrgemat teadlikkuse taset, olles samal ajal oma füüsilises kehas.
   India dharma vaimsetes traditsioonides viitab kolmas silm väravale, mis viib sisemise reaalsuse kõrgema teadvuse ruumi.
   New Age'i vaimsuses sümboliseerib kolmas silm inimese valgustatuse seisundit, millel on sügavalt isiklik, psühholoogiline või vaimne tähendus.
   Kolmandat silma seostatakse ka religioossete visioonidega, selguse ja võimega jälgida kehaväliselt enda ümber toimuvat. Inimesed, kes väidavad, et neil on võime oma kolmandat silma ise kasutada, on tihti tuntud kui selgeltnägijad.

 

*

Kas kolmanda silma mäng numbritega?

"Möödunud hilissügisel jäin kergelt grippi ja palavikuga oli uni mitu ööd järjest rahutu.
Ärgates nende ööde jooksul mitmeid kordi, sain ka ise mõtlemapaneva kogemuse."

   Esimesel ööl ärgates näitas öökapil asuv elektronkell 3:33 (tundide ees kell nulli ei näita). Kuigi olemine oli viletsavõitu, käis peast läbi, et tore number.
   Taas ärgates näitas kell toredad 4:44. Kas järgmine kord ärkan 5:55? Ja just nii juhtuski, jälle ärgates oli kell täpselt 5:55. Tõustes näitas kell 6:59.
   See värk hakkas kummitama. Kuna magama heites pööran alati öökapil oleva elektronkella numbripaneeli endast eemale, et numbrite valgus ei häiriks, ei saanud ma kuidagi ka poolunes kellaaega ise näha.
  Järgmisel ööl ärkasin taas 3:33. Arvasin, et tegu bioloogilise kella mäluga minu ajus ja keerasin öökapil kella 6 minutit ette. Peale seda ärkasin uuesti 5:55 ja just öökapil oleva kella järgi, mis oli 6 minutit õigest ajast ees.
   Hommikul ärkasin 6:59, samuti selle kella järgi. Millegipärast sähvatas peas, et kella tagurpidi keerates on näit sama 659.

 

   

Kella näit õigetpidi ja jalad ülespidi keeratuna.

   Kolmandal ööl ärkasin kell 2:52, 5:25 ja 6:59. Kõik elektronkella seitsme segmendilised numbrid kella tagurpidi keerates (jalad ülespidi) on samad 252, 525, 659.
   Sellele järgneval ööl enne hommikut ei ärganud, sest ka palavik oli möödas. Uni oli sügav ja ärgates näitas kell juba 8:28.
Looja salajane valem?

 

"See peab olema mingi trikk! Kust tulid kõik need 2732-ed, hoolimata kümnendkohtadest?
Numbrilised ja visuaalsed "kokkulangevused", mida vahendavad numbrid 2732 või selle pöördvõrded 366.
Pange tähele, mitte ükski siin kasutatavatest numbritest ei sõltu ühikutest, milles numbrid on väljendatud, välja arvatud Maa päev. Puudub seletus, miks need asjad nii peaksid olema."

   Keemia, füüsika ja bioloogia doktorikraadi omandanud Peter Plichta, rakendades oma mitmetahulisi teadmisi universumi universaalse ehitusplaani otsimiseks, jõudis ootamatu avastuseni.
   Oma raamatus "God's secret formula" (Jumala salajane valem) selgitab Plichta, kuidas algarvudel põhinev matemaatiline valem võib osutuda universumi ehituse aluseks. Siiani on selliseid nähtusi ainult mõõdetud, aga mitte kunagi selgitatud.

 

 

Peter Plichta ja tema raamat "Jumala salajane valem".

   Nendes kokkulangevustes leiduv maagiline arv on 273, täpsemalt 2732. Kas see maagiline arv on meie reaalsus maatriksis tähelepanuta jäetud konstant? Neid kokkulangevusi, mida on siin allpool loetletuist palju rohkem, võib aktsepteerida või siis mitte (nagu on kombeks teaduse peavoolu "ekspertidel" iga uue teooria puhul) ja mõne vaieldava ka loetelust eemaldada,
aga mitte suuremat osa.

Mõned näited nendest maagilistest kokkulangevustest

Maa läbimõõdu ja Kuu läbimõõdu suhe on 0,273. (Kuu suurus on 27,3% Maa suurusest).
-273,2 kraadi Celsiuse järgi on absoluutse nulli temperatuur.
27.32 on vee külmumistemperatuur Kelvini skaalal (K).
Vee absoluutne null on 273,2% külmem kui temperatuur, mis kulub keemiseni.
Raskuskiirendus Päikese pinnal ekvaatoril on 273 m / s²
Päikeseplekid pöörlevad Päikese pinna ümber 27,3 päevaga.
2 730 000 on Päikese ümbermõõt miilides.
273 päeva suvisest pööripäevast kevadise pööripäevani.
Maa ja Kuu orbiidiperioodid on vastastikused. 1 / 27,32 = 0,0366 (366 päeva liigaastal)
(1/366 = 002732) 27,32 päeva ühes kuus.
273 cm / s² = Kuu kiirendus mööda ringjoont ümber Maa.
27.32 Maa päeva on Kuu tiirlemisperiood (Kuu teeb ühe täistiiru ümber Maa).
27.32 Maa päeva on Kuu pöörlemisperiood (Kuu teeb ühe täispöörde ümber oma telje).
27,3 päeva on inimese menstruaaltsükkel.
273 päeva on raseduse keskmine pikkus (10 sideriaalset kuud).

Selle maagilise numbrikoodi dekodeerimisega vastab Peter Plichta ka seni lahendamata küsimustele,
miks universum on kujundatud seaduste ning looduslike piirangutega nagu valguse kiirus
ning tõestab, et universum ja elu ei tekkinud juhuslikult.
Androidid ja küborgid

 

Kuna inimese hing (tema Mina) on inimeses asuv mittemateriaalne komponent,
paneb see paikka kindlad reeglid bioloogilise inimese ja masina omavahelisel ühendamisel.

 

Ulmefilmide mõtlevad masinad.

  Mittemateriaalse komponendi hinge (inimese Mina) olemasolu inimkehas teeb võimatuks inimese aju siirdamise androidi ehk inimesekujulisse masinasse (mis on tavapärane toiming ulmefilmides), muutes inimese küborgiks. Selle võimalikusesse usuvad tõsimeelselt ka mõned "teadlased".
   Inimese aju on küll võimalik andurite abil ühendada masinaga, et juhtida masinate, proteeside jne toiminguid, aga mitte istutada aju masinasse kehast eraldi, isegi siis kui elutalitus on tagatud. Aju eraldamisel füüsilisest kehast hülgab hing selle
ja aju kaotab oma Minata mõtlemisvõime. Sellised androidid-küborgid jäävadki ainult ulmevaldkonda.

   Inimene on võimeline ise looma väga intelligentset, sisestatud programme kasutades ülimalt loogiliselt toimivat tehisaju,
on võimeline tulevikus talletama tehisaju mällu pea kogu inimese ajus oleva informatsiooni, et anda androidele võimalikult inimese mõistusele sarnased omadused, aga pole kunagi võimeline looma ega ka sisestama masinasse iseseisvalt mõtlevat
ja tundeid omavat "Mina" isiksust ehk hinge.

Ka kõige inelligentsem android jääb alati masinaks,
mis toimib ainult temale inimese poolt sisestatud programmide järgi!

   See välistab tuleviku "ülitarkkade" androidide omaalgatusliku mässu inimeste vastu (nagu juhtub samuti ulmefilmides).
Ja inimese enda poolt inimeste vastu programmeeritud või ka lihtsalt lolliks läinud androidi elektroonilise aju (protsessori) saab alati töökõlbmatuks muuta (läbi põletada) vastava suunatud kiirguse impulsiga.
Teleportatsioon

 

Kuna inimese hing (tema Mina) on inimeses asuv mittemateriaalne komponent,
paneb see paikka inimese teleportatsiooni võimalikkuse.

 

Teleporteerumise kaader ulmefilmist.

   Hinge ehk oma Mina olemasolu inimkehas teeb samuti võimatuks elusa inimese teleporteerimise ühest asupaigast teise
(mis on jällegi tavapärane toiming ulmefilmides), sest seda mittemateriaalset komponenti pole võimalik teleporteerida.
   Tehnika arenedes võib tulevikus küll saada võimalikuks ka elava olendi (inimese, looma jne) keha aatomite haaval teises paigas uuesti kokku "monteerida“, aga isegi juhul kui suudetakse edastada kogu inimese DNAs ja mälus olev informatsioon (mis on tegelikult utoopia), pole vähimatki garantiid, et mittemateriaalne komponent hing samuti siirdub. Aga ilma hingeta
ehk oma Minata puudub inimeses (ka loomas jne) kõige olulisem komponent, isiksus kes füüsilise keha tegevust juhib.
   Samamoodi on võimatu teleportatsiooni teel inimest, looma jne kloonida, sest ilma hingeta (oma Minata) jäävad kloonide füüsilised kehad vegetatiivsesse seisundisse.
   Küll on aga võimalik transportida inimest tervikuna, tema kohal avaneva portaali* kaudu, mis antigravitatsiooni abil viib sellesse jääva füüsilise keha kaaluta olekusse.

  *  Avanevaid portaale ei maksa segamini ajada nn "mustade aukudega", mida osad ulmespetsialistid pakuvad samuti tulnukate transpordi koridorideks. Portaalid ja nn "mustad augud" on kaks täiesti erinevat nähtust.

Inimese teleportatsioon jääbki ainult ulmekirjanduse pärusmaaks!
Rändamine ajas

 

Kuna inimese hing (tema Mina) on inimeses asuv mittemateriaalne komponent,
paneb see paikka ka inimese ajas rändamise võimalikkuse.

 

"Ajamasina" rännuhetk ulmefilmis.

    Einsteini relatiivsusteooria kohaselt on aeg elastne ning muutub objekti kiiruse muutudes. Mida kiiremini liigub objekt,
seda aeglasemalt kulgeb selles aeg võrreldes aja kulgemisega Maal.
    Sellesama relatiivsusteooria järgi on suuremal või vähemal määral rännanud ajas edasi kõik kosmoses käinud inimesed, olgugi et vaid sekundi murdosades. Siiski saab siin rääkida vaid aja kulgemise aeglustumisest objekti kiiruse suurenemisel, mitte rändamisest aegruumis.
   Kui tulevikus, ülikiirete tähelaevadega rännates inimene saabub lõpuks Maale tagasi, on Maal aeg küll tunduvalt rohkem edasi läinud, aga ennast ta sealt ei leia, sest rändas ju minema. Ka see pole rändamine aegruumis.
   Samuti inimese transportimisel tervikuna läbi avanenud portaali saab ta naasta ainult oma ajastusse (olenevalt sellest kui kaua ta ära oli). Aegruumis rändamine teise ajastusse on utoopia.

Hinge (tema Mina) olemasolu inimeses välistab täielikult tema rändamise ajas,
samuti siirdumise teistesse dimensioonidesse, mida reaalsuses ei eksisteerigi
ja igasuguse võimaluse kohtuda iseendaga nii minevikus kui tulevikus,
sest mitut sama inimese hinge (tema Mina) ei saa tekkida kunagi.
Hing asub selles inimeses, loomas jne ainult antud ajas!


 

Niipalju inimese vaimsest olemusest, unenägudes kuulduna ja kirjandusest leituna.

 

NB!  Kas seda uskuda või mitte, on iga inimese enda otsustada. Selleks ei pea olema tingimata usklik või ka veendunud ateist.
Isegi tänapäeva puhtalt materialistlik teadus on hakanud vähehaaval tunnistama vaimse poole olemasolu inimeses.Tagasi algusesse